Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypożyczenie samochodu przez początkującego kierowcę. Czy jest możliwe ?
#1
Moja znajoma jest świeżo upieczonym kierowcą. Nie posiada jeszcze własnego samochodu, ale to już nie długo, być może będzie to jej prezentem urodzinowym od rodziny. Na ten czas w ważniejszych sytuacjach chciałaby wypożyczyć auto. Jak myślicie, jakie są szanse takiej osoby na uzyskanie pozwolenia na wypożyczenie? Na co zwracają szczególną uwagę wypożyczające samochody firmy? Czy nie będzie to kłopotem, że jej doświadczenie motoryzacyjne dopiero się rozpoczęło?
Odpowiedz
#2
Nie . Wymagane jest jedynie posiadanie prawa jazdy, wiec to nie problem. Zdecydowanie trzeba przeanalizować dobrze zawieraną umowę na wypożyczenie samochodu i sprawdzić dokładnie na jakich warunkach go wypożyczamy, jak i zarówno w jakim stanie technicznym jest wypożyczane auto i czy jest to zawarte w umowie. Nie możemy spieszyć się przy podpisywaniu takiej umowy bo może to działać tylko i wyłącznie na Naszą szkodę.Umowa jest generalnie dość obszerna i powinna zawierać dużo istotnych informacji, ale także warto zadbać o szczegóły. Wynajmujący musi oświadczyć, że oddaje w użytkowanie auto, którego jest Właścicielem. Musi być zawarta informacja o stanie technicznym samochodu, najlepiej szczegółowa w celu uniknięcia nieporozumień. Do umowy musi być załączony protokół zdawczo-odbiorczy. Często gdy chcemy oddać samochód w innym miejscu niż umówione możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Musi być zawarta informacja co w przypadku kradzieży czy też wypadku, stłuczki lub tez uszkodzenia wnętrza auta. Auto oddajemy w stanie czystości takiej jak go uzyskaliśmy. Również poziom opłat oraz dodatkowego naliczania za przekroczenie limitu km.Spis dodatkowego wyposażenia.
Odpowiedz
#3
Przekażę koleżance . Bardzo się ucieszy , bo już się obawiała , że nie znajdzie dobrej wypożyczalni , która wynajmie jej samochód. Ja słyszałam o wypożyczalnia aut dostawczych Kraków http://www.woznica24.pl/wypozyczalnia_au...rakow.html , mają świetne opinie od klientów i działają już ładnych kilka lat.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

sztuczne kwiaty

dobry notariusz katowice